O projekcie

O projekcie

Geneza projektu  

Projekt CSR w wielkim formacie narodził się w Opinion Strefa Druku trochę na przekór powszechnemu myśleniu, że CSR to luksus dla dużych firm, ba może nawet korporacji.

Opinion jako firma średnia z dynamiką rozwoju aspirującą do firmy dużej chce i może tworzyć standardy firmy odpowiedzialnej społecznie już teraz. Dlaczego?

Jesteśmy jedną z największych polskich wielkoformatowych drukarni cyfrowych. Produkujemy 1,5 miliona m2 wydruków rocznie. Jesteśmy obecni w branży poligraficznej od ponad 10 lat. Nasze portfolio produktów obejmuje różnorodne media reklamowe oraz dekoracyjne stosowane w ekspozycjach zewnętrznych i wewnętrznych. Sprzedajemy na 12 rynkach europejskich. Naszymi klientami są agencje reklamowe, domy mediowe, pośrednicy sprzedaży druku oraz duzi klienci końcowi w Polsce i Europie Zachodniej. Zatrudniamy blisko 130 pracowników i współpracownikw. Inwestujemy w ludzi, nowe technologie i park maszynowy. Chcemy prowadzić naszą firmę drogą zrównoważonego rozwoju respektując zasady biznesu odpowiedzialnego społecznie.

Logotypem naszego projektu jest słoń, który nawiązuje do wielkiego formatu. Słoń posiada ciało długości od 5,5 do 6,4 m, jego ogon osiąga długość do 1,5m,  wysokość w kłębie do 3,1 m, natomiast masa jego ciała dochodzi do 5 ton? Duży format bez dwóch zdań!

Ponadto słoń to gatunek chroniony, a jednym z celów projektu są działania proekologiczne.

Kolory nawiązują do druku wielobarwnego w oparciu o CMYK a sam słoń z opuszczoną trąbą, mylnie kojarzony z brakiem szczęścia, to symbol roztropności i spokoju, zadowolenia i stabilizacji i taki właśnie ma być nasz Opinion.

  Więcej informacji o projekcie w prezentacji na stronach PARP http://csr.parp.gov.pl/files/74/455/18317.pdf